В сучасному епоху ми стали свідками фармакологічного штурму… Полиці аптек рясніють красивими упакуваннями препаратів, значна частина яких не володіють доказаною ефективністю, а натомість мають побічні дії, протипокази та несумісність з іншими ліками.Саме тому варто звернути увагу на фізіотерапевтичне лікування, яке дозволяє більш м’яко вплинути на джерело болю, дискомфорту, збільшити опірність та активувати власні ресурси організму, покращити стан крові, судин, суглобів, хребта, внутрішніх органів. При відносно невеликому списку протипоказів, без побічних дій. Гарно підходить при лікуванні хронічних хвороб
Реабілітація після інсульту
Реабілітація після інсульту В Україні, згідно з даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, щороку стається 100-110 тис. інсультів, 30-40% хворих помирають у перші 30 днів після церебральної катастрофи, до 50% – упродовж першого року від початку захворювання; 20-40% пацієнтів, які вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності), до повноцінного життя повертаються лише близько 10%.
Полінейропатія
Полінейропатія - дифузне множинне ураження периферичних нервів. У перекладі з грецького назва цієї хвороби переводиться як "хвороба багатьох нервів", що точно відбиває суть захворювання. Розглянемо декілька головних причин, які призводять до їх розвитку. Найчастіша причина - це цукровий діабет. Третина полінейропатій обумовлена цією недугою.
Підвищена тривожність: чи зростає вона в Україні?
На думку деяких спостерігачів, зараз тривожність в Україні зростає швидкими темпами через не стабільну економічну ситуацію в країні та війну на сході. Це очевидні фактори, які на пряму впливають на жителів Хмельницького, проте є більш побутові та постійні. Саме про них поговоримо з лікарем-неврологом Білань Інною, котра нам розкаже поширені тривожні стани, та причини їх виникнення. Історія тривоги глибока і довга.
Як відбувається процедура транскраніальної мікрополяризації мозку
Рис.1. TCMP. Конвульсивні приступи
В даний час ми можемо запропонувати 29 варіантів розташування електрода мікрополяризації для корекції різних патологічних станів ЦНС. 19 з них - для транскраніальної мікрополяризації (TCMP), 5 - для трансвертебральної мікрополяризації (TVMP), 5 - для одночасного (комбінованого) застосування транскраніальної та трансвертебральної мікрополяризації (TCMP + TVMP) (наприклад, рис. 1, 2). Призначаючи курс мікрополяризації та визначаючи всі параметри, рекомендуємо дотримуватися алгоритму.
Основи Електроміографії
Електроміографія (ЕМГ), запис електричної активності в м’язах, слід розглядати як продовження клінічного обстеження. Він може відрізнити міопатичну від нейрогенної травми м'язів і слабкість. Він може виявити порушення, такі як хронічна денервація або фацикуляція в клінічно нормальному м'язі. За допомогою визначення розподілу нейрогенних відхилень можна диференціювати вогнищевий нерв, сплетення або радикулярну патологію; і це може забезпечити підтвердження патофізіології периферичної нейропатії, або дегенерації аксонів, або демієлінізації. ЕМГ — це обов’язкове дослідження захворювання моторних нейронів, яке допоможе продемонструвати широку денервацію та фацикуляцію, необхідну для безпечної діагностики.