Полінейропатія

Полінейропатія - дифузне множинне ураження периферичних нервів. У перекладі з грецького назва цієї хвороби переводиться як "хвороба багатьох нервів", що точно відбиває суть захворювання. Розглянемо декілька головних причин, які призводять до їх розвитку. Найчастіша причина - це цукровий діабет. Третина полінейропатій обумовлена цією недугою. 

Читать дальше

Підвищена тривожність: чи зростає вона в Україні?

На думку деяких спостерігачів, зараз тривожність в Україні зростає швидкими темпами через не стабільну економічну ситуацію в країні та війну на сході. Це очевидні фактори, які на пряму впливають на жителів Хмельницького, проте є більш побутові та постійні. Саме про них поговоримо з лікарем-неврологом Білань Інною, котра нам розкаже поширені тривожні стани, та причини їх виникнення. Історія тривоги глибока і довга.

Читать дальше

Як відбувається процедура транскраніальної мікрополяризації мозку

Рис.1. TCMP. Конвульсивні приступи

В даний час ми можемо запропонувати 29 варіантів розташування електрода мікрополяризації для корекції різних патологічних станів ЦНС. 19 з них - для транскраніальної мікрополяризації (TCMP), 5 - для трансвертебральної мікрополяризації (TVMP), 5 - для одночасного (комбінованого) застосування транскраніальної та трансвертебральної мікрополяризації (TCMP + TVMP) (наприклад, рис. 1, 2). Призначаючи курс мікрополяризації та визначаючи всі параметри, рекомендуємо дотримуватися алгоритму. 

Читать дальше

Основи Електроміографії

Електроміографія (ЕМГ), запис електричної активності в м’язах, слід розглядати як продовження клінічного обстеження. Він може відрізнити міопатичну від нейрогенної травми м'язів і слабкість. Він може виявити порушення, такі як хронічна денервація або фацикуляція в клінічно нормальному м'язі. За допомогою визначення розподілу нейрогенних відхилень можна диференціювати вогнищевий нерв, сплетення або радикулярну патологію; і це може забезпечити підтвердження патофізіології периферичної нейропатії, або дегенерації аксонів, або демієлінізації. ЕМГ — це обов’язкове дослідження захворювання моторних нейронів, яке допоможе продемонструвати широку денервацію та фацикуляцію, необхідну для безпечної діагностики.

Читать дальше